Co będzie dalej ... ?
Co będzie dalej ... ?

Co będzie dalej ... ?

Zbliża się trzecie spotkanie z cyklu Dobry wieczór z płytą winylową, mojego wymarzonego projektu będącego połączeniem muzyki z płyt winylowych i komentarza słownego. Tym razem w roli głównej wystąpi muzyka zespołu Tangerine Dream - mojego muzycznego faworyta.

Pomysłów mam mnóstwo na takie spotkania. Posiadam w swojej kolekcji wiele płyt winylowych, z których mogę dowolnie budować Dobre wieczory. W najbliższym czasie głównymi bohaterami audycji będą między innymi: Genesis, Mike Oldfield, Yes, Budgie, Led Zeppelin, Clannad, SBB, Breakout, Pat Metheny Group, Uriah Heep, Wishbone Ash, Patrick O'hearn, U2, Barclay James Harvest. Będą też audycje tematyczne, na przykład: największe ballady lat siedemdziesiątych, nieznane utwory znanych wykonawców, najlepsze utwory instrumentalne w dziejach rocka, ... niech reszta pomysłów pozostanie moją słodką tajemnicą.

Moje marzenia sięgają jednak jeszcze dalej! Nie przez przypadek używam tu słowa audycja. Bardzo się staram aby Dobre wieczory z płytą winylową były takimi audycjami radiowymi na żywo. To mój ukłon w stronę radia - tego z przedinternetowych czasów, którego słuchało się z wypiekami na twarzy, z wielką nabożnością. Audycje muzyczne były wielkim przeżyciem, tak wielkim, że pamięta się je do dziś.

Pamiętam jak w audycji Jerzego Kordowicza usłyszałem po raz pierwszy Antarktykę Vangelisa oraz Ancient dreams Patricka O'hearna. Do dziś mam w głowie kolor obrusu, na którym stało radio, co mówił prowadzący audycję, o czym ja myślałem słuchając tych niesamowitych dźwięków, jakie było wtedy natężenie światła w pokoju, jakie książki leżały na stole obok radia ... Takich momentów w swoim muzycznym życiu mam wiele i to one ukształtowały mnie jako słuchacza i nie tylko, bo miały pośredni wpływ na wiele moich życiowych decyzji. Muzyce zawdzięczam naprawdę wiele...

Chciałbym prowadzić takie audycje w prawdziwym radiu...

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl