Życie muzyką pisane
Życie muzyką pisane

Muzyka – odwieczna siła struktur dźwiękowych nierozerwalnie związana z rozwojem cywilizacji, towarzysząca człowiekowi od samego początku jego obecności na planecie Ziemia.

 

W moim przypadku towarzyszy mi od 1973 roku. Najpierw słuchałem jej bezwiednie jako niemowlę, po prostu była obok mnie - mijaliśmy się. Nasze drogi w sposób świadomy skrzyżowały się późną jesienią 1982 roku, kiedy to rodzice kupili mi radiomagnetofon Grundig Unitra ZRK RM 201 oraz zestaw dziesięciu błękitnych kaset Stilon C-90. Niedługo po tym wydarzeniu odkryłem na falach eteru program III Polskiego Radia i audycje muzyczne w nim prezentowane: Lista Przebojów Marka Niedźwieckiego, MiniMax Piotra Kaczkowskiego, Wieczór Płytowy Tomasza Szachowskiego i Tomasza Beksińskiego, Studio El-muzyki Jerzego Kordowicza. Doznałem wtedy olśnienia, to jakby ktoś otworzył dla mnie bramy do innych, baśniowych światów. Wszystkie elementy układanki połączyły się w jedną, spójną całość. Miałem źródło, z którego mogłem wybierać muzykę oraz sprzęt do jej rejestrowania. Parę lat później mój zestaw muzyczny powiększył się o gramofon Unitra Emanuel G-902 oraz czarny wzmacniacz Unitra PW 8040 wraz z zestawem głośników. Zacząłem kolekcjonować płyty winylowe. Powoli powstawał nasz mały intymny świat – mój i muzyki. Słuchanie muzyki stało się moją pasją, która trwa nieprzerwanie już ponad trzy dekady. Połączyła nas nić wspólnych przeżyć. Zacząłem odkrywać nowych, niesamowitych artystów i ich twórczość, która towarzyszy mi każdego dnia. Moje życie zaczęło być pisane muzyką….

 

Z wszystkimi wydarzeniami mojego życia kojarzy mi się jakiś utwór muzyczny, jakaś płyta, jakiś wykonawca. Tak, jak Aborygeni mają swoje niesamowite opowieści o przeszłości Australii ja też mam swoje opowieści - opowieści o muzyce.

 

Chciałbym się nimi z Wami podzielić.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl